Být maminkou

Horečky ze stresu ?

Krásnou středu.
Po dlouhé době jsem usedla k židli a snažím se Vám napsat článek, který by mohl zajímat ne jen mě, ale i Vás maminky, které se s tímto setkaly nebo mají strach, že to také přijde.

Ondra byl dost často nemocný, takže nezbylo nic jiného, než s ním být doma, ale už to bylo jinak, více doma než v práci. Tím pádem si Ondra lehce zvykl na to, že je s maminkou doma, a nebo s tatínkem, se kterým jsme se střídali.
Jakmile, ale nastalo období ,,nemoci,, kdy nikdo nevěděl co Ondrovi je, kupovali jsme mu kapky, sirupy a různé léky a stále nic nepomáhalo, tak jsem začala uvažovat nad tím, jestli by byl Ondra opravdu tak chytrý a začal si třeba vymýšlet, ale tuto myšlenku jsem okamžitě odbourala, protože jsem si říkala, že tohle snad ani není možné, aby takto malé dítě mělo už rozum na to si jak se říká z rodičů ,,utahovat“…

Bohužel to byla pravda! Ondra zdraví bez příznaku nemoci šel do školky. Odpoledne jsem si ho vyzvedla a doma mi skoro kolaboval, protože měl vysokou horečku okolo 38.6, ale žádný kašel, rýma, vyrážka, prostě nic, žádný příznak, bylo mi to divné. To se stalo ve čtvrtek. V pátek jsem s Ondrou zůstala doma a sledovala ho. Doma bez teplot, bez příznaku čehokoliv, hrál si, smál se, řádil. V pondělí jsem ho dala do školky s tím, že uděláme hokus pokus, jak se říká. Celý víkend bez horeček a šťastný jak blecha, tak jsem si řekla, že to zkusím. V pondělí mi okolo oběda volala učitelka, že má horečku, tak jsem pro Ondru jela. Ve školce mi bylo řečeno, že má průjem, nechuť k jídlu a je unavený. V pořádku. To se dá od horečky čekat. No jenže přijedeme domů, Ondra opět bez teplot, průjmu, chuť jídlu, jak kdyby týden nejedl a vše v pořádku. Dopisovala jsem si s učitelkou, že v úterý ho tam dám znova, ale s jeho oblíbeným plyšákem. Pokus vyšel! Ondra v úterý dostal do školky svého plyšového králíčka a celý den bez horeček. Vyzvedla jsem si ho, bez teploty, a jeli jsme k doktorce, kde mu horečka stoupla na 37.4, kdy mi doktorka řekla, že za svých 25. let praxe se nesetkala s tím, že by mělo dítě horečky ze stresu, ona možná ne, ale většina maminek ano, zvláštní!

Každopádně. Co tím já jako básník chci říct, pokud dítě začne mít horečky bez příčin, neplašte, protože opravdu to může být špatným obdobím, stresem a počasím. Ondra dostal oblíbenou hračku a do teď je spokojen, a už je to týden.

Prošli jsme si trochu zvláštním obdobím, takže se tomu broučkovi nedivím, ale je ukázkové, jak malé děti dokáží zapojit mozek, ale jakmile se po nich chce něco užitečného, tak to už ne 😀

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top