Inspirace Ze života

Jak správně plánovat?

Krásný čtvrtek.

Dnes jsem si pro Vás připravila článek o plánování a vlastně jak správně plánovat. Nejsem v tom sama žádný odborník, ale už jsem se několikrát sama snažila dokopat k tomu, abych si naplánovala dny, týdny nebo měsíce dopředu, myslíte, že jsem u toho vydržela ? Ani omylem, a to je ta největší chyba! Tak si teď pojďme říct, jak docílit toho, aby jste u toho plánování vydrželi a nezahodili to hned po jednom dni.

Co dělat!:

Určitě si koupit diář

Nejdůležitější je, zatnout zuby a překousnout pár týdnů to, že si budete zapisovat do diáře. Je dobré si určit den, kdy si do toho diáře budete zapisovat, což je nejlepší v neděli, kdy si naplánujete celý týden. Pokud nevíte jak celý týden bude vypadat, klidně si dejte na plánování dva dny v týdnu. Od neděle do středy a od středy do neděle. Většina lidí říká, že neví co bude zítra natož za týden, tak proto to píši 😋.

V dnešní době jsou diáře poskládány s několika možností. Buď máte úplně obyčejné, designově pro každého jak to má rád a dokonce v dnešní době se prodávají i s antistresovými omalovánkami, což mám hodně ráda, protože když je čas, tak si to plánování zpříjemním. Je tedy fakt, že poslední dobou, vlastně od doby co holky z acupofstyle začaly dělat diáře, tak si kupuji jen ty. Dokonce si můžete stáhnout a vytisknout měsíční plánovač na celý rok – zde

Hlavně si berte diář všude sebou, naučí Vás to si zapisovat to, co Vás zrovna napadne nebo když máte schůzku nebo se Vám někdo zrovna v práci nebo ve škole ozve, že se chce s Vámi sejít na kávu, tak Vy budete mít hned možnost sáhnout po diáři a zapsat si to.

Určitě se do diáře jednou za dva dny podívejte, aby jste věděli co Vás čeká nebo nemine, když to budete dělat takhle furt, stane se to Vaši rutinou.

Co nedělat!:

Určitě to nevzdávat

Nedělejte to, že si jednou za čas vezmete diář k ruce, něco si naplánujete, a pak ho třeba necháte doma nebo ho dáte do šuplíku, většinou se stane, že na něj narazíte za bůh ví jakou dobu. Diáře a plánovače doopravdy lidem šetří čas, a hlavně ví co a jak, kdy a kde! 😉 Klidně si dejte někam na lednici nebo na místo kam chodíte nejčastěji lísteček s nápisem ,,DIÁŘ“, aby jste na to viděli – i to pomůže! Záleží také na tom, aby jste to chtěli a nenutili se do toho, protože pak to nemá smysl.

⬇️ Víte jak to je ⬇️

– Dělej to co chceš, ne to co musíš! – 

I když je fakt, že i někdy to co musíš udělat stojí za to, aby jste to doopravdy udělali 😅

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Jak správně plánovat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top